Cure FIP Programından 1000 Kedi Kurtarıldı!

SELERLE PAYLAŞILADIĞIMIZ ÇOK MUTLU BİR HABER VAR. Bugün itibariyle, 11 ay biz dünya çapında kedilere FIP tedavi sunmaya başladı bu yana, 1000 kedi tedavi tamamladı.

Fip virüsü olan kedileri tedavi ederek bir ton şey öğrendik. İşte son 11 aya ait bazı veriler.


Tedavi başarı oranı: 87.7%

Nüks oranı: 2.6%

Ortalama Tedavi Süresi: 8.9 hafta (küresel), 11.7 (Avrupa), 6.2 (Asya)


Tedavi başarı oranı, doktorlarına göre tedaviyi tamamlamış ve FIP tedavi programımızdan çıktıktan sonra 3 ay içinde nüks etmemiş kedilere göre hesaplanır. Birçok kedi (özellikle Asya'da olanlar) önerilen 12 haftalık tedaviyi tamamlayamadı.


Tedavi başarısızlıkları neden oldu:


1. Tedaviye çok geç başladım. Genellikle FIP enfeksiyonunun son aşamalarına kadar doktorlar tarafından yanlış tanı nedeniyle. Kediler genellikle tedaviye başladıktan sonra 4 gün içinde ölür.


2. Sahibinin tereddüt. Bazı sahipler, doktorlarından tedavi hakkında çelişkili bilgiler veya rakip markaların satıcılarından çelişkili bilgiler aldıkları için karar vermeleri çok uzun sürdü. Bazı markalar çok agresif ve bir satış yapmak için asılsız iddiaları ile söylentiler ve kötü ağız rakipler yayacak satıcıları var.


3. Karaciğer sarılığı gibi organ yetmezliği. GEÇ tedavi edildiğinde FIP virüsü genellikle böbrek ve karaciğer hasarlarına neden olur. Bu organ bir kez başarısız olduğunda, kediyi kurtarmanın bir yolu yok.


4. Kedi sprits. Bazı kedilerin hayatta kalma iradesi diğerlerinden daha güçlüdür. Bilimsel hayatta kalma iradesini ölçmek zor olsa da, fip ile 3 ay boyunca GS tedavisi olmadan yaşayan kediler gördük, sahiplerinin sevgisi ve bakımından basit, bazı kediler ise birkaç hafta içinde ölüyor. Hayatta kalmak için güçlü bir iradeye sahip olan kediler, tedavi çok geç evrelerde verildiğinde bile genellikle yaparlar.


5. Diğer hastalıklar. Kediler birden fazla hastalıktan muzdarip olduğunda, FIP devrilme noktası hastalığı haline geldi. Bu kedilerin tedavisi çok zorlaştı ve ötenazi yapıldı.

Nüks oranı, doktorların tavsiyesine göre tedavinin tamamlanmasına göre hesaplanır, ancak tedavitamamlandıktan sonra 3 ay içinde yine FIP semptomları sergilenir.


Nüksün başlıca nedenleri:


1. Yetersiz doz. Özellikle enfeksiyon şiddetinin doğru şekilde değerlendirilmesinin zor olduğu kuru FIP olguları için. Kuru FIP olguları nüks eden olguların ≥2/3'ünü içerir. Islı FIP ≤1/3 nüks olgularını çık


2. Tedaviyi çok erken durdurdum. Bazen sahipleri mali nedenlerden veya doktorlarının tavsiyeleri nedeniyle tedaviyi durdurdu. Bu nüks olguları genellikle fip semptomlarının tedavinin durdurulmasından sonraki 4 hafta içinde geri döndüğünü görür.


3. FIP enfeksiyonuile ilişkili ve ilgisi olmayan organ hasarları, FIP tedavisi sırasında tedavi edilmez.


4. Diğer kronik hastalıkların neden olduğu zayıf bağışıklık.


5. FIP tedavisitamamlandıktan sonra 3 ay içinde kısırlaştırma. Tüm kedi sahiplerine tedavinin tamamlanmasından sonraki 90 gün içinde kedinizi kısıratmamalarını önemle tavsiye ederiz.


Biz doğurmak ve yaş nüks vakalarında olmayan faktörler olduğunu öğrenmek için şaşırdık. Bu kedi ve büyük kedi sahipleri için harika bir haber, ve İngiliz Shorthair, İskoç Fold, Mainecoon özellikle FIP viral enfeksiyon duyarlı gibi kedi ırkları sahipleri için.


Kedinize yakın zamanda FIP teşhisi kondu mu? FIP'i güvenli ve etkili bir şekilde nasıl yenebileceğinizi ve kedinizi nasıl kurtarabileceğinizi öğrenmek için bizimle iletişime geçin. :-)Yayımlandığı: Curefip.com Bunu okuması gereken biriyle paylaşın.

조회 10회댓글 0개

최근 게시물

전체 보기

빠른 링크

우리를 따라

지불

  • YouTube