Kedilerde 3 FIP Tedavisi


Hiçbir Tedavinin kedilerde% 100 FIP kürünü garanti edemeyeceğini belirterek başlayalım. Kedinizin FIP'den kurtarıp kurtarmayacağı büyük ölçüde aşağıdakilere bağlıdır:

 • tedavinin zamanında

 • FIP ile ilişkili komplikasyonların tedavisi dahil olmak üzere tedavinin bütünlüğü

 • doğurmak

 • yaş

 • önceden var olan koşullar ve genel sağlık,

 • diyet

 • yaşam ortamı

 • kullanılan GS-441 markası

 • kullanılan dozaj

 • kedinin yaşama isteği.

Kesin olan şey, erken FIP enfeksiyonunun tespit edilmesi ve tedavi edilmesi, tedavinin başarı şansının artmasıdır. Bu, tedavi ettiğimiz yüzlerce kediden elde edilen verilerle desteklenmektedir. Bu nedenle, tüm sahiplerine en kısa sürede kedi içindeki FIP'yi tedavi etmelerini öneriyoruz. 


GS-441524


GS-441524 şu anda mevcut en iyi FIP tedavisidir ve klinik etkinliği% 80'den fazladır (Sadece bu tedaviyi sunmamızın nedeni budur). GS-441524'ün yolculuğu, Gilead Sciences'ın (NASDAQ: GILD) Ebola ve SARS (ciddi akut solunum sendromu) gibi insan bulaşıcı hastalıklarını tedavi edebilecek ilaçlarla ilgili araştırmasıyla başladı. İnsan tedavilerine yönelik yoğun araştırmalar, GS'nin kedilerdeki Feline bulaşıcı peritonit (FIP) tedavisinde etkinliğinden Dr. Niel Pederson tarafından yönetilen bir grup bilim insanının çığır açıcı keşfine yol açıyor. FIP'in dünyadaki kedilerin% 1.4'ünü öldürdüğü tahmin edilmektedir.Niel Pederson ve ekibinin yayınladığı klinik çalışmasını aşağıda özetledik. Klinik çalışmayı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.


Bildirilen Gözlemler:

 1. Nörolojik tutulum belirtileri: isteksiz veya artık daha yüksek alana atlayamaz.

 2. FIP Belirtileri:

 • Effusive - torasik / karın. Dispne ile torasik efüzyon tedaviden önce plevral efüzyon çıkarılmasını gerektirir.

 • Non-effusive - karın lokalize hastalık (mezenterik ve ileo / çekal / kolik lenf düğümleri) / göğüs (akciğerler, hilar lenf düğümleri), effusif forma ilerleyebilir.


Tedavi Sonuçları:

a. Ateş 12-36 saat içinde düzelir. b. İştah, aktivite seviyeleri ve kilo alımında günlük iyileşme. c. Karın efüzyonu 1-2 hafta sonra 10-14 gün sonra ortadan kayboldu. d. 7 gün sonra rezidüel dispne ve torasik efüzyon belirgin değildir. e. Sarılık düzeldi ve hiperbilirubinemi 2-4 hafta boyunca azaldı. f. Oküler hastalık 24-48 saat içinde temizlenmeye başladı ve artık 7-14 gün içinde görülmüyor. g. Genişlemiş mezenterik ve ileo / çekal / kolik lenf nodları tedavi süresince yavaşça azaldı. h.Kediler çünkü 2 haftalık tedaviden sonra dışa doğru normaldir.


İstatistik

 1. 4/31 kedi şiddetli hastalıklardan / komplikasyonlardan öldü

 2. 1/31 kedi tedaviye yanıt vermemesinden öldü

 3. 12 haftalık tedavi sırasında 1/26 kedi nüksü (kan üre artışı ve simetrik dimetilarginin (SDMA) serum seviyeleri.

 4. 3-84 gün arasında 8/26 kedi nüksü (ortalama 23 gün).

 5. Nörolojik bir doğaya yakalanan 2/8 kedi (yüksek ateş ve şiddetli posterior ataksi ve koordinasyon bozukluğu)

 6. Ateş, iştahsızlık ve aktivite eksikliği ile 6/8.

 7. 1/8 with abdominal effusion

 8. 3/26 kedinin enjeksiyon ve cilt reaksiyonu, kesintili tedavi ile ilgili sorunları vardır.1/8 karın efüzyonu ile

 9. Tedavinin kesilmesi nükseye neden olur (3/3).


3-73 ay arasında değişen otuz bir kedi çalışmaya alındı ​​ve 26 planlanan 12 hafta veya daha fazla tedaviyi tamamladı; geri kalanı ağır hastalıkları nedeniyle öldü veya ötenazi yapıldı. Bu 26 kedi için klinik yanıt dramatikti: ateş genellikle 12-36 saat içinde çözüldü, iştah, aktivite seviyeleri ve kilo alımında belirgin bir iyileşme ile eşzamanlı. Daha yaygın efusif veya 'ıslak' FIP formuna sahip kedilerde, tedaviye başladıktan yaklaşık 10-14 gün sonra başlayarak karın efüzyonları hızla ortadan kayboldu. Teşvik edici olmayan ('kuru') FIP'li kediler ve yaşlı kediler cesaret verici ve bir şekilde beklenmedik bir şekilde, GS-441524 tedavisine, etkili FIP'li kediler ve genç kediler gibi cevap verdiler. GS-441524'ün güvenlik profili de aynı şekilde etkileyiciydi. 26 kediden 24'ü sağlıklı kalır, biri FIP hastalığına, diğeri ise ilgisiz kalp hastalığına yakalanır. Bu kedilerin 18'i sadece bir tur tedavi gördü; geri kalan sekiz hastalık nüks etti, ancak bunlar daha yüksek bir dozda (iki vakada üçüncü) bir tedavi turuyla başarıyla tedavi edildi.https://www.sciencedaily.com/releases/2019/02/190213100442.htm

https://journals.sagepub.com/doi/pdf/10.1177/1098612X19825701


GC-376


GC-376 sahnede ilk ortaya çıktığında umut verici görünüyordu, ancak sonunda uzun vadede ideal olmadığını kanıtladı. Klinik bir çalışmada GC376 ile tedavi edilen 20 kediden 19'u, ilk tedaviden sonraki 2 hafta içinde dış sağlığına kavuştu. Bununla birlikte, hastalık birincil tedaviden 1-7 hafta sonra tekrarlar. Relapslar üzerine bu 19 kedinin 13'ü GC-376 tedavisine artık yanıt vermiyordu. 8/13 kedide tedavi başarısız olan ciddi nörolojik hastalık meydana geldi ve beş kedide abdominal lezyon rekürrensi vardı. Yazılı klinik rapor sırasında, yedi kedi hastalık remisyonunda idi. Islak FIP'li 3.3-4.4 aylık beş yavru kedi 12 hafta boyunca tedavi edildi ve tedaviyi bıraktıktan sonra ve 5-14 ay boyunca (ortalama 11.2 ay) hastalık remisyonundaydı. Altıncı bir yavru kedi 12 haftalık tedaviden sonra 10 hafta boyunca remisyondaydı, tekrarladı ve ikinci GC376 turuna cevap verdi. Yedinci, 10 aylık bir süre içinde aşamalı olarak daha uzun tekrar tedavileri gerektiren üç relapstan sonra remisyona giren sadece mezenterik lenf nodu tutulumu olan 6.8 yaşında bir kediydi. Tedavinin yan etkileri arasında enjeksiyonda geçici batma ve nadiren subkütanöz fibroz ve saç dökülmesi odakları vardı. 16-18 yaşından önce tedavi edilen kedilerde gecikmiş gelişim ve kalıcı diş patlaması olmuştur. GC-376 klinik çalışması hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.


İnterferon

Also called  interferon-omega (FeIFN-omega) has demonstrated no effect on survival time or quality of life of cats according to study conducted in Germany and published in United States National Library of Medicine.


Plaseboya karşı FeIFN-omega ile tedavi edilen kedilerin hayatta kalma sürelerinde veya değerlendirilen herhangi bir değişkente (lenfosit sayısı hariç) istatistiksel olarak anlamlı bir fark yoktu. Kediler 3 ila 200 gün arasında hayatta kaldı (medyan, 9 gün). Sadece 1 uzun süreli sağ kalan (> 3 ay) vardı ve kedi FeIFN-omega grubundaydı. Interferon çalışması hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz. Yayınlayan: curefip.com https://www.facebook.com/fipcure Bunu okuması gereken biriyle paylaşın.

조회 57회댓글 0개

빠른 링크

우리를 따라

지불

 • YouTube